BPSE36V45A |
Voltage |
36VDC |
Amperage |
45A |
Battery |
Sealed Maintenance Free Lead Acid Battery |
(6) 12V / 7AH |
Interface |
PP45 |
Typical Recharge Time |
Depends on external batteries |
Environmental |
Operating Temperature |
32~104°F (0~40°C) |
Humidity |
0~90% Non-Condensing |
Dimensions |
225 x 151 x 394 mm |